Ермира

  во

  Врз основа на демант и барање на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, се извинуваме и го повлекуваме текстот „Кривична пријава од 2003: Шилегов обвинет за ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Со задоволство ја прифатив поканата од генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, да се вклучам како советник во неговиот тим кој ќе има задача да го ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов во 2003 година добил кривична пријава за обид за силување од лицето Ермира од Гостивар.Како што стои во пријавата, ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов во 2003 година добил кривична пријава за обид за силување од лицето Ермира од Гостивар. Како што стои во пријавата, ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Претседателот на Државната изборна комисија Оливер Деркоски и неговите соработници денеска ја посетија Општинската изборна комисија во Дебар, каде што од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Проширување на активностите на локално ниво и примена на родово одговорното буџетирање во сите 80 општини, најави министерот за локална самоуправа Сухејл ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Проширување на активностите на локално ниво и примена на родово одговорното буџетирање во сите 80 општини, најави министерот за локална самоуправа Сухејл ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Годинашната национална програма за култура , односно финасирањето на проекти од национален интерес во културата од областа на литературата и издавачката ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Неколку жени од албанскиот етникум можеме да ги вброиме дека се најмоќни на политичката сцена и во јавниот живот, затоа што оставиле своевиден печат. Избравме ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Членот на ВМРО-ДПМНЕ и делегат во Советот на Европа, Александар Николоски, на неговото парламентарно заседание гласаше за повторно оспорување на акредитациите ...
  | | веќе видена

  Членот на ВМРО-ДПМНЕ и делегат во Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) гласал за оспорување на акредитациите на руската делегација. Одземањето ...
  сите 6 | | | веќе видена

  По седум месеци од неславниот крај на последниот состав на ДИК комисијата доби нови членови. Оливер Дерковски, Дитмире Шеху, Елизабета Постоловска, Јанакие Витановски, Борис Кондарко, Радица Ристеска и Енвер Салиу од утре ќе седнат во нивните фотелји. Дерковски како предлог на опозицијата е избран за нов претседател на Државната изборна комисија. Тој е поранешен пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието и член на неколку собраниски комисии. Новиот претседател на ДИК беше и поранешен директор на Македонски Железници – Транспорт. Шеху по предлог на интегративците ќе биде заменик претседател на комисијата. Таа е адвокат од Гостивар, била ангажирана во кабинетот на поранешниот градоначалник Невзат Бејта а подоцна станала и секретар на општината. Има искуство во изборите циклуси во Македонија, бидејќи ја извршувала функцијата секретар на општинската изборна комисија во Гостивар. Елизабета Постоловска е непозната и за пребарувачот „Гугл“ бидејќи од неа нема никаква фотографија ниту пак текст кој ќе говори за нејзината ...
  сите 194 | | | веќе видена