Ерменија

  во

  Македонската најдобра репрезентација в понеделник на Националната Арена „Филип Втори" - Скопје ќе го игра последниот шести натпревар против Гибралтар (20:45 ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Македонија ја оствари целта, победи против Лихтенштајн во меч од 5.коло во Лигата на Нациите. Нашите фудбалери на гостувањето во ...
  сите 139 | | | веќе видена

  После двете победи по ред против Ерменија на гости и Лихтенштајн, во Гибралтар владееше голема фудбалска еуфорија во земјата и дури се најдоа во можност да се ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски успеа да постигне гол за репрезентацијата на мечот против Лихтенштајн (0-2) и ја прекина кризата која го ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски успеа да постигне гол за репрезентацијата на мечот против Лихтенштајн (0-2) и ја прекина кризата која го ...
  сите 139 | | | веќе видена

  " alt=Фудбалската репрезентација на Македонија е пред пласман во Ц лигата на Лигата на нации и место во плеј-офот со кое ќе се брка место на Европското ...
  сите 139 | | | веќе видена