Ерменија

  во

  За сениорскиот дрес своевремено имаше 26 натпревари и осум голови. На клупски план беше дел од Металург, Пелистер, Вардар, ЦСКА Софија, Арау, Нирнберг, Тенис ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Десетгодишниот Јане Велковски, чија приказна за фудбалската љубов го обиколи светот, се оперираше во Париз. Јане, кој боледува од спинална мускулна атрофија ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Интернет платформата за брз букинг на билети за автобуски и железнички сообраќај Wanderu направила листа на најевтини и најскапи градови за посета во Европа. ...
  сите 13 | | | веќе видена