Ердоган

  во

  Претседателот на турската Партија на национално движење Девлет Бахчели ги спореди саудиските власти со понашениот водач на Ал Каеда – Осама бин Ладен и оцени ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Претседателот на турската Партија на национално движење Девлет Бахчели ги спореди саудиските власти со понашениот водач на Ал Каеда – Осама бин Ладен и оцени ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Турција мора да го ослободи водечкиот опозициски политичар кого држи во притвор од 2016 година, пресуди денеска Европскиот суд за човекови права (ЕЦХР). Судот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Турција мора да го ослободи водечкиот опозициски политичар кого држи во притвор од 2016 година, пресуди денеска Европскиот суд за човекови права (ЕЦХР). Судот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Вчера во Истанбул се одржа церемонија за одбележување на завршувањето на изградбата на подводниот дел од гасоводот Турски тек. Рускиот претседател Владимир ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Политички аналитичари се обидуваат да ни претстават како би изгледало кога сите светски лидери станат фудбалери. Кој политичар во зависност на политиката која ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Гасоводот, кој се состои од две одделни линии со должина од 930 километри, влегува во Црното Море во близина на Анапа на рускиот брег и доаѓа на брегот во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Многу светски лидери се "луди" по фудбалот, најважната споредна работа на светот. Германската канцеларка Ангела Меркел не ги пропушта важните натпревари на ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Франција соопшти дека планира да воведе санкции кон Саудиска Арабија поради убиството на новинарот Џамал Кашоги. – Франција дејствува во договор со Германија и ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Путин ја даде командата за почетокот на изградбата на последната фаза , по што главниот извршен директор на ,,гаспром” му нареди на бродот ,,Пионерски дух” да ...
  сите 34 | | | веќе видена