Ербас

  во

  Пилот кој што бил на обука е уапсен и осомничен за обид на кражба на патнички авион од аеродромот „Орландо-Мелбурн“ на Флорида, пренесуваат американските ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Авион на унгарската авиокомпанијата „Визер“ кој од Скопје вчера попладнето полетал за Париз морал да се врати назад оти птица влегла во моторот, велат извори ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Авион на унгарската авиокомпанијата „Визер“ кој од Скопје вчера попладнето полетал за Париз морал да се врати назад оти птица влегла во моторот, велат извори ...
  сите 30 | | | веќе видена