Ентони

  во

  Лос Анџелес Лејкерс конечно успеа да дојде до ангажман на еден од најдобрите центри во НБА лигата Ентони Дејвис, потег кој го израдува Леброн Џејмс кој своето ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во Лос Анџелес денес владее еуфоријата околу доаѓањето на Ентони Дејвис. Лејкерси „жртвуваа“ тројца кошаркари и три идни пикови за да ја добијат ѕвездата на Њу ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Медиумите од САД пренесуваат дека ЛА Лејкерс и Њу Орлеанс конечно договориле трампа во која Ентони Дејвис ќе му се придружи на Леброн Џејмс во „Градот на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Најпознатиот и најценетиот НБА новинар, Адријан Војнаровски објави дека е готова размената помеѓу ЛА Лејкерс и Њу Орлеанс пеликанс во која главна ѕвезда е ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Без сомнеж Ентони Дејвис ќе претставува огромно засилување за Лос Анџелес Лејкерс во пресрет на следната сезона. Њу Орлеанс од Лејкерс за него доби тројца ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Уживањето кое ни го понуди НБА финалето беше само предвесник за она што ќе се случува во текот на летото. Многу кошаркари ќе бидат предмет на трејд преговори, ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Крилниот центар Ентони Дејвис си заминува од Њу Орлеанс пеликанс и преоѓа во Лос Анџелес лејкерс. Ова е веста која фановите на Лејкерс ја чекаа долго време. Со ...
  сите 38 | | | веќе видена