Енрике

  во

  Поранешниот претседател на Мексико, Енрике Пења Нието прифатил 100 милиони долари како поткуп од нарко босот Хоакин Ел Чапо Гузман, пренесуваат американските ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Големи контроверзии предизвика сведочењето на поранешен член на нарко картелот на Ел Чапо кој што откри дека на поранешниот претседател на Мексико му било ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Бившиот мексикански претседател Енрике Пења Нието примил поткуп од 100 милиони долари од наркобосот Хоакин Ел Чапо Гусман, изјави сведок на судењето во Њујорк. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Натпреварот во Бразил помеѓу младите екипи на Агиа Санта и Атлетико Минеиро, беше одбележан од еден стравичен момент пред крајот на мечот. Натпреварот од у20 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Натпреварот во Бразил помеѓу младите екипи на Агиа Санта и Атлетико Минеиро, беше одбележан од еден стравичен момент пред крајот на мечот. Натпреварот од у20 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  На натпреварот помеѓу младинските тимови на Агва Санта и Атлетико Минеиро се случи ретко виден момент кој можеше да заврши со катастрофални последици. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Сведок на судењето на Жоакин „Ел Чапо“ Гузман во САД изјави дека на американските власти претходно им рекол оти обвинетиот мексикански наркобос платил 100 ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Сведок на судењето на Жоакин Ел Чапо Гузман во САД изјавил во вторникот дека на американските власти претходно им кажал дека обвинетиот нарко барон му платил ...
  сите 26 | | | веќе видена