Ендрју

  во

   Во јули 1973 Камила се омажи со Ендрју, а Чарлс стана близок пријател на семејството и кум на нивниот син Сем. Љубовната приказна на Камила Паркер Боулс и ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Иако наизглед идеален, нивниот брака бил осуден на пропаст од самиот почеток. Еден од главните актери и причина била тогаштата Камила Шанд, голема љубов на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Гибралтар го тресе фудбалска грозница по историските победи против Ерменија и Лихтенштајн, први во официјални мечеви, а сега почнуваат подготовки за последните ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Да потсетиме, Гибралтар на 16. ноември на „Викторија" стадионот ќе ја пречека Ерменија, а три дена подоцна (19. ноември) на Националната Арена „Филип Втори" - ...
  сите 47 | | | веќе видена

  На последниот предизборен митинг во Флорида пред изборите следната недела претседателот на САД Доналд Трамп ги повика своите поддржувачи да ги изберат ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На последниот предизборен митинг во Флорида пред изборите следната недела претседателот на САД Доналд Трамп ги повика своите поддржувачи да ги изберат ...
  сите 25 | | | веќе видена

  На последниот предизборен митинг во Флорида пред изборите следната недела претседателот на САД Доналд Трамп ги повика своите поддржувачи да ги изберат ...
  сите 6 | | | веќе видена