Енди Мареј

  во

  Поранешниот тениски српски селектор Богдан Обрадовиќ изнесе неверојатни тврења за Олимпикските игри во Лондон во 2012 години Според Обрадовиќ Ѓоковиќ во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Џерард е љубител на тенисот и често можеме да го забележиме на најважните тениски натпревари како го бодри својот омилен тенисер Новак Ѓоковиќ. Холивудскиот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Њујорк, 1. септември 2018 (ИНПРЕС) – Рускиот тенисер му пружи силен отпорт на првиот носител, но на крајот Надал не дозволи да биде изненаден. Качанов го доби ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Рафаел Надал беше голем фаворит на овој меч, па таа улога ја оправда без никаков проблем. Бранителот на трофејот од минатата година, првиот сет го доби со 6:3, ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Британскиот тенисер Енди Мареј смета дека Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ се најголеми претенденти за титулата на Ју-Ес опен. Шпанскиот тенисер во моментов е прв ...
  сите 65 | | | веќе видена