Емирати

  во

  Во февруари 2005 година Роџер Федрер (рекет број 1 на светот во тој момент) и 34-годишниот Андре Агаси одиграа многу необичен меч: на кружниот кров од ...
  сите 25 | | | веќе видена

  SUV возилата забележуваат тренд на пораст на популарноста, а ова го забележа и руската компанија Aurus, која реши да произведе посебно луксузен автомобил од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Францускиот ветеран Ласана Диара се согласи за прекин на договорот со Пари Сен-Жермен, ставајќи крај на „авантурата“ во која оваа сезона одигра само 159 минути ...
  сите 15 | | | веќе видена

  На изложба во Абу Даби, беше претставен најновиот модел на руската лимузина Aurus од проектот „Кортеж“. На презентацијата присуствуваше и наследникот принц на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Наследниот принц на Обединетите Арапски Емирати, заменик врховен командант на вооружените сили на ОАЕ, Мухамед бин Заид ел Нахјан, присуствувал на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Некогашниот напаѓач на Арсенал, Марк Овермарс смете даке враќањето на Алексис Санчез на Емирати би можела да биде добра работа за двете страни.Чилеанецот во ...
  сите 80 | | | веќе видена