Елвис

  во

  Легендарниот музичар всушност како да не почина тој 10-ти јануари во 2016-та година. Култот за Дејвид Боуви толку е силен што и денес се пишува и зборува за ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Поминаа три години од неговата смрт. Култот за Дејвид Боуви толку е силен што и денес се пишува и зборува за него исто како некогаш, а непрестајно се откриваат ...
  сите 18 | | | веќе видена

   Иако љубовните приказни каде светска ѕвезда губи ум по девојка од соседството се претежно резервирани за филмското платно, неколку познати имиња докажуваат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Легендарниот музичар всушност како да не почина тој 10-ти јануари во 2016-та година. Култот за Дејвид Боуви толку е силен што и денес се пишува и зборува за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На денешен ден 8 јануари 2019 1297.- Франческо Грималди, преоблечен во калуѓер продрел во крепоста Монако која тогаш била под владение на Џенова. Притоа во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  За најдобар пожарникар во Скопје за 2018 година е прогласен пожарникарот Елвис Далипи. - Јас и мојот тим годинава имавме голем број интервенции, повеќе од 50. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Градоначалникот Шилегов денеска ги додели наградите на најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2018 година. -Хуманоста е ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска ги додели наградите на најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2018 година. За ...
  сите 12 | | | веќе видена