Елизабета Канческа Милевска

  во

  Во текот на вчерашниот ден и доцна синојка, 14 актуелни пратеници од ВМРО-ДПМЕ се изјаснија преку фејсбук статуси дека нема да гласаат во Собранието на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Министерот за култура Асаф Адеми ја избрал поранешната претседателка на Антикорупциската комисија Слаѓана Тасева за претседателка на Комисијата за ревизија на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Собранискиот спикер Талат Џафери, за сабота ќе ја закаже пленарната седница на која ќе се гласа за нови членови на Државната изборна комисија, измените во ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Собранискиот спикер Талат Џафери, за сабота ќе ја закаже пленарната седница на која ќе се гласа за нови членови на Државната изборна комисија, измените во ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Собранискиот спикер Талат Џафери, за сабота ќе ја закаже пленарната седница на која ќе се гласа за нови членови на Државната изборна комисија, измените во ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Собранискиот спикер Талат Џафери, за сабота ќе ја закаже пленарната седница на која ќе се гласа за нови членови на Државната изборна комисија, измените во ...
  сите 246 | | | веќе видена

  Капитал - Македонија доби покана за членство во НАТО – што може да се очекува на економски план „Македонија доби покана за членство во НАТО – што може да се ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Поради болест на судијата Осман Шабани денеска во Кривичниот суд во Скопје не се оддржа рочиштето за предметот на СЈО „Тендери“, во кој првообвинета е ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Судењето за предметот „Тендери" не се одржа поради болест на судијата Осман Шабани. Ново рочиште е закажано за 25 септември.Во овој случај првообвинета е ...
  сите 35 | | | веќе видена