Елизабета Канческа

  во

  Актери, режисери, поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ, ексминистри, градоначалници, дојдоа на градските гробишта во Бутел да ја испратат актерката и поранешна ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Зоран Петров, шурата на познатиот кардиолог Сашко Кедев, на денешното рочиште за случајот „Тендери“ сведочеше пред Кривичниот суд како сопственик на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Зоран Петров, зетот на познатиот кардиолог Сашко Кедев, на денешното рочиште за случајот „Тендери“ сведочеше пред Кривичниот суд како сопственик на компанијата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија“, „Тендери“ „Тарифа“ и раздвоената постапка за „Насилство во Општина ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија“, „Тендери“ „Тарифа“ и раздвоената постапка за „Насилство во Општина ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Случајот „Траекторија” се наоѓа во доказна постапка и во него се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, на кого му се суди во отсуство, ексминистерот за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија”, „Тендери” „Тарифа” и раздвоената постапка за „Насилство во Општина ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија“, „Тендери“ „Тарифа“ и раздвоената постапка за „Насилство во Општина ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија”, „Тендери” „Тарифа” и раздвоената постапка за „Насилство во Општина ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија“, „Тендери“ „Тарифа“ и раздвоената постапка за „Насилство во Општина ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Злосторниците секогаш се враќаат на местото на злосторството... Велепредавниците од ВМРО-ДПМНЕ Елизабета Канческа Милевска, Крсто Мукоски, Љубен Арнаудов, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер Алексис Ципрас попладнево во Собранието се сретна со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата и им честиташе на осуммината ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Премиерот на Грција Алексис Ципрас денеска имаше и специјална средба со осумтемина исклучени пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за промена на Уставот на ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Универзална сала нема да почне да се реновира ниту годинава, како што ветија лани градоначалникот Петре Шилегов и поранешниот министер за култура Роберт ...
  | | веќе видена

  По застојот во преговорите меѓу власта и ВМРО-ДПМНЕ за Законот за Јавно обвинителство со кој треба да се реши статусот на Специјалното јавно обвинителство, ...
  сите 26 | | | веќе видена