Елизабет

  во

  Дамијан Харли има 17 години и се појави во новата кампања на Пат Мекграт, една од најпознатите мејкап-артистки во светот на шминка и производи за убавина. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Елизабет Харли, популарната британска актерка и модел, а од неодамна и дизајнерка на костими за капење, на својот Инстаграм профил објавила фотографија од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во последно време сигурно имате забележано на „Facebook“, „Instagram“ и „Twitter“ многу од вашите пријатели, познаници, но и познати личности на начин кој ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Иако многу популарната апликација FaceApp моментално „пали и гаси“ на социјални мрежи, некои корисници се загрижија за нивните фотографии, односно што се нив ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Ако не сте сигурни дали месото што сте го купиле е свежо, еве неколку проверени совети со кои ќе избегнете евентуални грешки при бирање месо. „Иако многу луѓе ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поради најава за дожд, претставата „Самрак на боговите“, наместо на сцената Долни Сарај ќе се одигра во Центарот за култура „Григор Прличев“, соопшти ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Поради најава за дожд, претставата „Самрак на боговите”, наместо на сцената Долни Сарај ќе се одигра во Центарот за култура „Григор Прличев” – соопшти ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Поради најава за дожд, претставата „Самрак на боговите“, наместо на сцената Долни Сарај ќе се одигра во Центарот за култура „Григор Прличев“, соопшти ...
  сите 40 | | | веќе видена