Елена Ристеска

  во

  Факт е дека љубовниот живот на нашата позната пејачка Елена Ристеска бил секогаш интересен за јавноста. Причините за тоа веруваме дека повеќето од вас ги ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Откако собра дури пет награди на годинашното издание на фестивалот „Тра-ла-ла“ во Битола, нашата актуелна евровизиска претставничка Марија Спасовска викендов ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Поп-ѕвездата Елена Ристеска ужива во уште еден одмор во Америка. Откако на крајот на летото ги посети Њујорк и Мајами, пејачката во моментов е во Чикаго, каде ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Утревечер (01.11) на Факултетот за драмски уметности почнува новото издание на „Скомрахи“. Фестивалот за театар, филм и „културен контраст на секојдневието“, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Популарната пејачка ги израдува фановите со нова песна и спот. Елена Ристеска и изведувачката куќа со гордост го претставија видеото за новата песна “Сила за ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Нашата популарна пејачка, Елена Ристеска, го објави новиот сингл „Сили за крај“ (Snage za kraj). Музиката и текстот се на Сергеј Четковиќ додека аранжманот и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Со задоцнување од неколку дена, евровизиската песна на Марија Спасовска конечно беше објавена на официјалниот канал на фестивалот на Јутјуб, а за само еден ден ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Песната „Дома“ во изведба на Марија Спасовска со која Македонија ќе се претстави на „Детската евровизија“ во Минск, Белорусија, на 25 ноември, е веќе објавена ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Песната „Дома“ во изведба на Марија Спасовска со која Македонија ќе се претстави на Детската Евровизија во Минск, Белорусија на 25.ноември оваа година е веќе ...
  сите 7 | | | веќе видена