Елена

  во

  Елена Главинческа е медицинска сестра во интерното одделение во општата болница во Струга. Таа десет дена се бори со морбилите, откако се заразила на своето ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Нашите херои кои ги бранеа боите на Македонија на Летните олимписки игри на Специјална олимпијада што се одржа во Абу Даби, Обединетите Арапски Емирати вчера ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Нашите херои кои ги бранеа боите на Македонија на Летните олимписки игри на Специјална олимпијада што се одржа во Абу Даби, Обединетите Арапски Емирати вчера ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Нашите херои кои ги бранеа боите на Македонија на Летните олимписки игри на Специјална олимпијада што се одржа во Абу Даби, Обединетите Арапски Емирати вчера ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Здружението „Билка“ се залага за целосна декриминализација на Канабисот и за унапредување на животната средина, преку едукација, проекти, активизам, изјави во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фото: Алсат Граѓаните незадоволни од одлуката на Кривичниот суд за седумгодипната затворска казна за „27 април“ за вработениот во Собранието, Абдифета Алими, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Новинарката Славица Филиповска е добитник на наградата „Никола Младенов“ за најдобра истражувачка сторија за 2018 година што ја доделува Македонскиот институт ...
  сите 27 | | | веќе видена