Ел

  во

  Кевин Принц Боатенг во Барселона ја одбра „19-та“, дрес кој две сезони го носеше и Лео Меси, но играчите кои го добија овој број по Аргентинецот не прикажаа ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Кевин Принц Боатенг потврди дека се сели во редовите на Барселона, репрезентативецот на Гана изрази желба да постигне гол за „каталонците“ на Ел клаиско на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Халфот Кевин-Принс Боатенг веќе е играч на Барселона. Каталонците објавија на својата официјална страница дека го земаат 31-годишниот поранешен репрезентативец ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Барселона оваа вечер и официјално го потврди ангажманот на Кевин Принс Боатенг од редовите на Сасуоло, со јасна цел да го пополни празното место во нападот кое ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Шампионот на Шпанија соопшти дека Кевин Принц Боатенг пристигнува на Камп Ноу на позајмица до крајот од сезоната, фудбалерот изрази желба да постигне гол на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Денес спортската јавност беше изненадена од веста за трансферот на Кевин Принс Боатенг. Сега повеќе нема никакви дилеми дека Боатенг ќе го облече дресот на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Кевин-Принс Боатенг и самиот го потврди изненадувачкиот трансфер во Барселона и веќе стана „миленик“ на навивачите на каталонскиот клуб откако изрази желба да ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Барселона ја изненади комплетната спортска јавност со одлуката да го ангажира Кевин Принс Боатенг до крајот на актуелната натпреварувачка сезона, па откако ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Малопродажните цени на бензините „еуросупер БС-95" и „еуросупер БС-98" од полноќ се зголемуваат за 2,5 денари, „еуродизел (Д-Е V)" за 3,5, а на „екстра лесното ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Малопродажните цени на бензините „еуросупер БС-95“ и „еуросупер БС-98“ од полноќ се зголемуваат за 2,5 денари, „еуродизел (Д-Е V)“ за 3,5, а на „екстра лесното ...
  сите 45 | | | веќе видена