Ејми Вајнхаус

  во

  Познатиот пејач на народни песни Бојан Томовиќ (37) призна дека боледува од биполарно растројство, тешка, доживотна ментална болест. Тој отворено проговори за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Две и пол децении откако рапавиот глас на Курт Кобејн ги извлече припадниците на „генерацијата Х“ од нивните соби и ги одведе во клубовите во Сиетл, покојниот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Живееме во општество каде што срамота е да се сподели дека некој има проблем со некоја психолошка состојба. Депресијата дефинитивно е во пораст последните ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По осум години од смртта на пејачката Ејми Вајнхаус, на „Јутјуб“ е објавена песна во изведена од Салам Реми, а на која гостуваат Неш и Ејми. Песната се ...
  сите 10 | | | веќе видена

   Направија кариера за почит, но како изгледале некогаш Бијонсе, Кејт Мос, Двејн Џонсон и 17 други познати личности? Како изгледале познатите личности кога ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кога пејачката Ејми Вајнхаус почина како последица од труење со алкохол на 27 години, многумина прстот во вперија во нејзиниот поранешен сопруг Блејк Филдер ...
  | | веќе видена

  Ејми Вајнхаус почина на 23 јули 2011 година, на 27-годишна возраст, а како виновен за нејзината смрт многумина го посочуваа нејзиниот поранешен сопруг, Блејк ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ејми Вајнхаус почина на 23 јули 2011 година на 27-годишна возраст, а за нејзината смрт многумина го посочуваа како виновник нејзиниот поранешен сопруг, Блејк ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Таа беше на врвот од својата кариера, кога почина во јули 2011 година на своја 27-годишна возраст.Ејми Вајнхаус беше зависник од наркотици, а како виновен за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Eјми Вајнхаус почина на 23 јули 2011 година на 27-годишна возраст, а за нејзината смрт многумина го посочуваа како виновник нејзиниот поранешен сопруг, Блејк ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ејми Вајнхаус почина на 23 јули 2011 година, на 27-годишна возраст, а како виновен за нејзината смрт многумина го посочуваа нејзиниот поранешен сопруг, Блејк ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Британската пејачка Ејми Вајнхаус одржала приватен мини концерт за своите најблиски, кој досега никој немал прилика да го види… „Back to Black“, е новиот ...
  сите 3 | | | веќе видена