ЕИБ

  во

  Европскиот парламент (ЕП) во резолуциите за земјите од Западен Балкан, вклучително Македонија, повторно го нагласи ризикот од изградба на хидроцентрали, но и ...
  | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев заедно со министри во Владата на учествуваше на Конференцијата „Децентрализација: Патот што ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Фото: Facebook Потпретседателот на Европската инвестициона банка (ЕИБ), Дарио Сканапиеко, потпиша договор со Римац Автомобили за заем во вредност од 30 милиони ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Како што соопштија од кабинетот на вицепремиерот за европски прашања, одобрена е апликација за изградба на Автопат А2 Гостивар – Кичево и тоа за делница ...
  сите 33 | | | веќе видена