ЕХФ

  во

  Ракометарот на РК Вардар, Вуко Борозан постигна ретко убави голови во поразот на Вардар во Барселона. ЕХФ без размислување го стави црногорецот во изборот за ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Ракометот и животот понекогаш пишуваат бајки, а Раул Гонзалес и Вардар испишаа една прекрасна. Со овие зборови ЕХФ го најавува интервјуто со сегашниот тренер ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Ракометарот на Вардар, Вуко Борозан го има еден од најубавите голови во 8-то коло од Лигата на шампионите по изборот на ЕХФ. Иако Вардар беше убедливо поразен ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Поранешниот голман на Вардар, Арпад Штербик од овааа сезона повторно е дел од тимот на Веспрем, тим кој бележи доста променливи резултати во актуелнава ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во европските ракометни купови свој настап имаа дел од нашите репрезентативци и стратези, некои од нив се радуваа на победа, други пак претрпеа пораз. Имено ...
  сите 5 | | | веќе видена