Егзит

  во

  Во плејадата култни имиња, хитмејкери и изведувачи од светската и регионалната музичка сцена на овогодишниот петти, јубилеен фестивал „Си денс“ (Sea Dance) ќе ...
  | | веќе видена

  Еден од најголемите продуценти на сите времиња, Најл Роџерс (Nile Rodgers) ќе настапи во придружба на својата легендарна група „Шик“ (Chic) на спектакуларното ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На стадионот „Билјанини извори“ од вчера се монтира најголемиот концертен подиум во регионот, поголем и од тој на „Егзит“, каде од 1 до 4 август ќе се одржи ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Завршено е 18 издание на фестивалот Егзит, кој оваа година го одбележаа речиси 200.000 посетители, кои за време на четирите ноќи и денови поминаа низ кралската ...
  сите 3 | | | веќе видена

  После незаборавниот настап на групата Грејс Џоунс, супер жената која оваа година влезе во осмата деценија, а и понатаму е во состојба енергично да се забавува ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Третиот ден од овогодинешниот Егзит фестивал ќе го одбележат настапите на Грејс Џоунс, како и новата светска сензација, Офенбах. Пред сите нив, на Главната ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Околу 44 илјади луѓе го посетија отворањето на популарниот фестивал Егзит, соопштија денеска организаторите. "Судејќи по стартот, интензивната енергија и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Вчеравечер, по светската реге ѕвезда Зиги Марли, главната бина на Егзит ја презема еден од најбараните светски рапери, Френч Монтана. "Сите сте тука за добра ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Втората вечер од 18 издание од најголемиот регионален фестивал помина во знакот на ритамот на Јамајка, додека Зиги Марли со својот енергичен настап на Главната ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Единствен проблем со кој моментално се соочуваме е како да го прескокнеме август, оти овој проклет месец е еден невоспитан провокатор, кој упорно се обидува да ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Завршено е 18 издание на фестивалот Егзит, кој оваа година го одбележаа речиси 200.000 посетители, кои за време на четирите ноќи и денови поминаа низ кралската ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Првите два дена јасно наговестуваа дека овогодинешниот Егзит поново ќе го достигне својот максимум, а во саботите секогаш се случува тоа! Вчеравечер преку ...
  сите 6 | | | веќе видена