Едвард Сноуден

  во

  Унгарската полиција го уапсила младиот Португалец откако добила барање (поточно налог) од Јавното обвинителство на Португалија. Гонсалвеш наводно е обвинет за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Познатиот „свиркач“ Едвард Сноуден проговори во врска со убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги кој беше брутално масакриран во саудискиот конзулат во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Едвард Сноуден изјави дека саудискиот новинар Џамал Кашоги би бил жив ако израелската компанија „НСО група“, одбила да продаде своја технологија на Саудиска ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Познатиот „свиркач“ Едвард Сноуден проговори во врска со убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги кој беше брутално масакриран во саудискиот конзулат во ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Американскиот „свиркач“ Даниел Елсберг, познат по откривањето во медиумите на доверливи документи за американската воена вмешаност во Виетнам, е добитник на ...
  | | веќе видена

  Американскиот „свиркач“ Даниел Елсберг, познат по откривањето во медиумите на доверливи документи за американската воена вмешаност во Виетнам, е добитник на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кинеското министерство за надворешни работи објави во петокот дека „решително ги негира клеветничките“ обвинувања од САД и другите американски сојузници кои го ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Huawei е еден од најголемите производители на паметни телефони и најголем производител на телекомуникациска опрема за инфраструктура. Компанијата има над 180 ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Никола Груевски не е единствениот функционер кој пребегнал во друга држава поради судска пресуда. По апсењето на поранешниот српски претседател Слободан ...
  сите 5 | | | веќе видена