Единствениот

  во

  На денешен ден пред девет години на „Вембли“ Барселона на Пеп Гвардиола во финалето од Лигата на шампионите го победи Манчестер Јунајтед со 3:1 со головите на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Да го составиш најдобриот тим на Барселона на сите времиња? Е тоа е претешка е задачата ако некој ти ја постави. Толку мега – ѕвезди, толку екстра квалитетни ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Мајкл Џордан, Коби Брајант и Леброн Џејмс се три големи НБА легенди и често нивните имиња се предмет на дебата кога се поставува прашањето кој е најголемиот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Ливерпул одбива да ја плати откупната клаузула за Тимо Вернер, па германскиот напаѓач веројатно ќе заврши во друг клуб. Англија Лајпциг е дециден дека не сака ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Планот на Барселона околу трансферите што треба да бидат реализирани во летниот преоден рок се распаѓа како кула од карти. Откако им пропадна трансферот на ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Ливерпул одбива да ја плати откупната клаузула за Тимо Вернер, па германскиот напаѓач веројатно ќе заврши во друг клуб. Лајпциг е дециден дека не сака ни да ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Интер потврди дека Барселона е заинтересирана за Лаутаро Мартинез, но можат да го добијат само ако ја платат откупната клаузула. Италија Во договорот со Интер, ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Дали вториот бран на пандемијата ќе доведе до крај на човештвото? Не верувам во тоа. Во секој случај треба да бидеме внимателни, посебно кога оваа пандемија ја ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Мајкл Џордан, Коби Брајант и Леброн Џејмс се три големи НБА легенди и често нивните имиња се предмет на дебата кога се поставува прашањето кој е најголемиот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Додека целиот свет се бори да го спречи ширењето на новиот коронавирус, Антарктикот е единствениот континент што нема ниту еден позитивен случај, што несомнено ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Сергеј Самсоненко креаторот и причината за незаборавните ракометни денови во Македонија и двете освоени титули во Лигата на шампионите, иако ја завршува ...
  сите 45 | | | веќе видена