Един Џеко

  во

  Maуро Икарди се уште не го продолжил договорот со „Нероаѕурите“, а после тоа што се случуваше пред два дена тешко и дека ќе се случи. Икарди ја изгуби ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Рома ќе има предност на гостувањето кај Порто, но резултатот 2:1 најавува неизвесен реванш по кој ќе биде одреден еден од патниците во четвртфиналето на Лигата ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Вечерва се играат првите два натпревари од осминафиналето на Лигата на шампионите. Најинтересниот се игра на „Олд Трафорд" помеѓу Манчестер Јунајтед и Пари Сен ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Рома, Един Џеко наводно побарал да го напушти клубот и да се врати во англиската Премиер лига. Босанскиот напаѓач минатата зима беше на чекор од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Иван Тричковски во УЕФА натпреварувањата (квалификациски натпревари) има постигнато девет голови во македонската репрезентација и во квалификациите за Лигата ...
  сите 10 | | | веќе видена