Ед

  во

  Многу е важно да ја проектираме иднината, важно им е на граѓаните што ќе им понудиме, затоа во нашата кампања зборуваме за економијата, за здравството, за ...
  сите 507 | | | веќе видена

  Медиумите од Германија пренесуваат дека раководството на Борусија Дортмунд поставило услови за реализирање на трансфер на Џејдон Санчо, Манчестер јунајтед ќе ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Велика Британија планира да вложи речиси две милијарди долари за да им помогне на театрите, уметничките галерии и други културни институции да ја преживеат ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ед Ширан, сер Пол Мекартни, Дуа Липа, како и членовите на „Ролинг стоунс“ и „Колдплеј“ се меѓу 1.500 потписници на барањето до Британската влада за помош и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Сопственикот на „Пинк“, Жељко Митровиќ на 1 јуни стана дедо кога неговиот син Александар доби ќерка. Гордите родители одлучија нивната наследничка да се вика ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер призна дека нема идеја каков буџет за трансфер ќе има за летото. Норвежанецот неодамна изрази надеж дека ...
  сите 83 | | | веќе видена

  На социјалните мрежи кружи ужасна видео снимка на која се гледа како 36 годишен маж со нож во глава шета низ улиците на Њујорк, а ранет е бидејќи се обидел да ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Цврсто сум убеден дека и овој изборен процес уште еднаш ќе ја потврди македонската демократија, каква се очекува од земја членка на НАТО и од земја која ...
  сите 90 | | | веќе видена