Движењето

  во

  Десеттиот фестивалски ден на „Охридско лето“ носи две интересни содржини, концерт на украинското дуо Дима Ткаченко на виолина и Роман Лопатински на пијано, ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Лидерите на Алијансата за Албанците и Алтернатива Зијадин Села и Африм Гаши нема да одат на средбата на челниците на партиите од албанскиот политички блок што ...
  сите 857 | | | веќе видена

  Наставникот во ОУ ,,Кочо Рацин“ во Прилеп, Гоце Бумбароски кој преку својата Фејсбук страница ,,Наставник Гоце Бумбароски“ има повеќе од 5.000 следачи, вели ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Лидерите на Алијансата за Албанците и на Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши нема да одат на средбата на партиите од албанскиот политички блок што денеска ...
  сите 857 | | | веќе видена

   Многу пред да почне да зборува, Вашето дете ќе комуницира со гугање (баблинг). Овие слатки и навидум безначајни гласови кои бебето ги испушта се многу ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Лидерите на Алијансата за Албанците и Алтернатива Зијадин Села и Африм Гаши нема да одат на средбата на челниците на партиите од албанскиот политички блок што ...
  сите 857 | | | веќе видена

  Десеттиот фестивалски ден на „Охридско лето“ носи две интересни содржини, концерт на украинското дуо Дима Ткаченко на виолина и Роман Лопатински на пијано, ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Лидерите на Алијансата за Албанците и Алтернатива Зијадин Села и Африм Гаши нема да одат на средбата на челниците на партиите од албанскиот политички блок што ...
  сите 857 | | | веќе видена