Две

  во

  Македонската женска сениорска репрезентација во Грција ќе ги игра квалификациските натпревари за учество во баражот за пласман на следното Светско првенство во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во Тирана денеска е потпишан договор со италијанската Влада со цел да се материјализира обврската што Италија ја презеде на Меѓународната конференција на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Бројот на новозаразени со коронавирус во Словенија значително се намали од пред две недели, изјави денеска портпаролот на словенечката Блада Јелко Кацин, но ги ...
  сите 877 | | | веќе видена

  Присуството на Џејден Санчо ќе и помогне на Борусија (Дортмунд) да напредува и добро е што тој ќе остане во тимот, вели Матс Хумелс. Раководството на тимот ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Во Гостивар и околината се бележи значителен пораст на новозаразени со корона вирусот и состојбата станува сериозна. Во билетенот на здравствените власти до ...
  сите 156 | | | веќе видена

  За да не поскапи цената на електричната енергија потребно е само да се намали маржата на универзалниот снабдувач која изнесува 11,5 отсто, изјави денеска ...
  сите 339 | | | веќе видена

  Министерот за здравство и социјала на САД, Алекс Азар, ја искоментира информацијата за тоа дека Русија официјално регистрирала прва вакцина против коронавирус ...
  сите 246 | | | веќе видена

  Флоријана Месина за Телеграф открива дека преку друштвените мрежи и се додворуваат многу познати спортисти, дека го почитува Меси повеќе од Роналдо, како и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  ,,Јавноста станува несовесна”, предупреди премиерот, откако беа пријавени скоро 5.000 нови случаи на ковид-19 од саботата до вчера, според официјалните бројки. ...
  сите 877 | | | веќе видена

  Доколку во новата учебна година училишната настава се одржива онлајн, една третина од италијанските мајки се подготвени да ги напуштат работните места, а дури ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Доколку во новата учебна година училишната настава се одвива онлајн, една третина од италијанските мајки се подготвени да ги напуштат работните места, а дури ...
  сите 47 | | | веќе видена