Две

  во

  Јувентус ги откри деталите од трансферот на Гонзало Игуаин во Челси, „сините“ добија две опции, да го позајмат Аргентинецот на уште 12 месеци или во целост да ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Стјуардеси на тајванската авиокомпанија ЕВА ЕР преживеале хорор на летот Лос Анџелес - Таојуан поради патник, Американец, тежок 200 килограми кој ги ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Две петгодишни девојчиња незабележано побегнале од градинка во Сибир на 45 степени Целзиусови под нулата зошто сакале да дојдат дома и да ги изненадат ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Повеќе од три децении се најавуваше и конечно сега Белград ќе добие гробишта за домашни миленичиња, пишува српски Курир. Гробиштата ќе бидат во Блок 51 и ќе ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Откако во 2017 година владата и премиерот Зоран Заев ги укина економските промотори на Република Македонија, денес ги враќа каде што наместо Агенцијата за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Откако во 2017 година владата и премиерот Зоран Заев ги укина економските промотори на Република Македонија, денес ги враќа каде што наместо Агенцијата за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Пензиите помалку ќе растат за да не се зголеми старосната граница за пензионирање, вели министерката за труд. Со законските измени усогласување ќе има два пати ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Платниот промет во кеш до 1000 евра е чекор напред во сузбивањето на сивата економија. За целосните ефекти сепак ќе бидат потребни две до три години, сметаат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кралицата на поп музиката, Мадона отсекогаш сакала да експериментира со модата и да ги диктира трендовите. Меѓутоа, веќе со години носи руса коса. Мадона сега ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Душко Тошиќ фудбалерот и сопруг на Јелена Карлеуша, ја изневерувал српската пејачка со манекенката Софија Милошевиќ. Како што пренесуваат српските медиуми, ...
  сите 131 | | | веќе видена