ДВД

  во

  Менаџментот на јавното претпријатие „Билјанини Извори“ денес на вработените во градинката „Билјана“ им предаде донација во вредност од 60.000 денари. Вршителот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Снегот предизвикува огромни проблеми во Германија и Австрија, а релаксирање на состојбата не е на повидок. Метеоролозите најавуваат нови снежни наноси. „Ваква ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Mодната куќа Сен Лоран за празниците им подари на своите пријатели проекција на култниот филм “Убавицата на денот”, за кој шпанскиот режисер Луис Буњуел освои ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Охридско лето“ во рамки на активностите што ги спроведува надвор од редовната фестивалска програма, организира голем солистички концерт на пијанистот Емануеле ...
  сите 21 | | | веќе видена

   Тој е висок 193 cm, таа само 157 cm. Тој има 39 години, таа – 51 година. Но, разликата од 36 сантиметри и 12 години е најмалку чудното нешто во врската ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Знаете ли дека вашите апарати водат таен живот додека се исклучени? Ова е листата на уреди кои трошат енергија и додека се во состојба на мирување: Полнач за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Избирањето на „соодветни“ подароци за новогодишните и божиќните празници многу често преставува проблем. Понекогаш оние што ги добиваат подароците не се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Избирањето на „соодветни“ подароци за новогодишните и божиќните празници многу често преставува проблем. Понекогаш оние што ги добиваат подароците не се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Со изведување материјални докази во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судењето за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно ...
  сите 42 | | | веќе видена

  На денешното рочиште за случајот „Титаник“ судијата Осман Шабани, извести дека адвокатите на Груевски се откажуваат од неговото застапување за овој случај. Екс ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Со изведување материјални докази во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судењето за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Во претпладневниот дел на судското рочиште за случаjот „Титаник“ се прикажуваа скенирани уплатници ПП-10 од физички лица со назнака донација ВМРО-ДПМНЕ на ...
  сите 47 | | | веќе видена