Дваесет

  во

  Дваесет и шестгодишниот Никола Златановски е кумановецот кој го фати Светиот Крст во базенот на Соборниот храм „Свети Никола“ во Куманово. Петковски по крстот ...
  сите 259 | | | веќе видена

  Дваесет и петгодишниот Кристијан Ниневски од Скопје го фати светиот крст што архиепископот на Македонската православна црква-Охридска архиепископија г.г. ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Полицијата објави дека го уапсила мажот виновен за злоставување на дете, откако неколку пати го ставал своето дете во машина за сушење алишта која некогаш и ја ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Древна лековита билка отсекогаш била и се уште е најскап зачин на светот! Шафран – билка која отсекогаш има неодолива и волшебна моќ, билка во која се бањала ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дваесет и двегодишниот прилепски студент Бобан Јосифоски е најсреќниот од 105-те учесници кој го фати светиот крст во водите на Аква-паркот во Прилеп при ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Бог се јави. Навистина се јави. Вака меѓусебе граѓаните од христијанска вероисповед се поздравуваат на денешниот празник Богојавление Водици посакувајќи ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Дваесет и шестгодишниот Никола Златановски е кумановецот кој го фати Светиот Крст во базенот на Соборниот храм „Свети Никола“ во Куманово. Петковски по крстот ...
  сите 259 | | | веќе видена

  Дваесет и две годишниот Ристе Ристов имаше најмногу среќа да го извади крстот од водите на Кочанска Река во рамки на одбележувањето на празникот Богојавление ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Дваесет и девет годишниот Илија Блажевски и годинава го вади светиот крст кој беше положен од железниот мост во реката Вардар. Тој по втор пат го вади крстот ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Дваесет и петгодишниот Кристијан Ниневски од Скопје го фати светиот крст што архиепископот на Македонската православна црква-Охридска архиепископија и на ...
  сите 124 | | | веќе видена