Дваесет

  во

  Заврши снимањето на третата сезона на македонскиот ситком „Преспав“ во студиото на националниот сервис МРТВ. За помалку од еден месец, снимени се дваесет ...
  | | веќе видена

  Почна на 20 години како газда на „Орка Спорт“, за после дваесет да стане најбогатиот Македонец кој ни сам не може да си го измери богатството. Форбс го процени ...
  сите 273 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Кардиф вчера го победија Брајтон со 2:1 во 12. коло од англиската Премиер лига. Брајтон одлично го започна натпреварот и во шестата минута со ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Припадниците на српските Вооружени сили денеска изведоа тактичка воена вежба со боево гаѓање под име „Векот на победникот 1918 – 2018“, во чест на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Во монструозниот пожар кој ја зафатил американската сојузна држава Калифорнија, досега загинале девет луѓе, а десет се водат како изчезнати. Полицијата во ...
  сите 113 | | | веќе видена