ДВ

  во

  Германија би требало да преземе водечка посредничка улога во косовско-српскиот конфликт, вели во интервју за ДВ албанскиот претседател Илир Мета. ДВ: Господине ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Штетните гасови кои се емитуваат од застарените термоелектрани на Балканот не ги уништуваат животите само на локалните жители, туку и на граѓаните низ цела ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Поради катастрофалната ситуација, сѐ поголем број граѓани ја напуштаат Венецуела. Соседните земји се соочени со проблеми во медицинското згрижување на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Премиерот на Северна Македонија, Заев во интервју за ДВ , го истакнува значењето на Преспанскиот договор, поради кој заедно со грчкиот колега Ципрас денеска ја ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Претседателските избори се клучот за иднината на Зоран Заев како премиер. На Заев му треба човек што ќе победи, а не човек што ќе произлезе од внатрепартиските ...
  сите 3 | | | веќе видена