Душко

  во

  Со сведочење на градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш денеска во Кривичниот суд продолжи судењето на обвинетите за настаните во Собранието на Македонија ...
  сите 129 | | | веќе видена

  „Што мислиш дека се случува? Народ се случува“, му рекол дрско обвинетиот ексдиректор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, на тогашниот министер за ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Актуелниот заменик министер во МВР Агим Нухиу, кој на 27 април беше министер во техничката влада, сведочи на рочиштето за настаните од крвавиот четврток. ...
  сите 129 | | | веќе видена

  „Што мислиш дека се случува? Народ се случува", му рекол поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, на тогашниот министер за внатрешни ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Актуелниот заменик министер во МВР Агим Нухиу, кој на 27 април беше министер во техничката влада, сведочи на рочиштето за настаните од крвавиот четврток. ...
  сите 129 | | | веќе видена

  „Што мислиш дека се случува? Народ се случува“, му рекол дрско обвинетиот ексдиректор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, на тогашниот министер за ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Свекорот на Јелена Карелуша беше погребан во центарот на Орловат, а пејачката беше со својот сопруг Душко Тошиќ цело време.Додека го испраќаа на вечна починка, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Со сведочење на градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш денеска во Кривичниот суд продолжи судењето на обвинетите за настаните во Собранието на Македонија ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Со сведочење на градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш денеска во Кривичниот суд продолжи судењето на обвинетите за настаните во Собранието на Македонија ...
  сите 129 | | | веќе видена