Душебаев

  во

  Европската ракометна федерација засилено се подготвува за новата сезона. ЕХФ веќе прави анализи за силата на клубовите и за потенцијалот на играчите во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Веспрем и Келце одиграа пријателска средба како дел од подготовките за новата сезона. Победата ја однесе полскиот тим, славеше со 32-29.Пред мечот се сретнаа ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Келце со победа ја заврши турнејата во рамките на подготовките за новата сезона. Полскиот тим во последниот меч го совлада Веспрем на гости со убедливи 29-32 ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Кјелце за само два месеци ги загуби двата главни спонзори, а тоа донесе и големи финансиски проблеми за поранешниот европски шампион, иако од клубот смируваат ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Handball tv ги објави платите на ракометарите на македонскиот и европски првак Вардар. Според овие информации, најплатен ракометар на РК ВАРДАР е хрватот Игор ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Данскиот ракометар, Расмус Бојсен продолжува да избира најдобри ракометари, екипи и селекции. Бојсен сега го ибра најдоброт тим во ЛШ во последните 20 години. ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Српскиот ракометен интернационалец, леворакиот бомбардер Марко Вујин, следната сезона ќе го носи дресот на Вардар 1961. Бидејќи минатата сезона за него беше ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Српскиот ракометен интернационалец, леворакиот бомбардер Марко Вујин, следната сезона ќе го носи дресот на Вардар 1961. Бидејќи минатата сезона за него беше ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион на Полска и еден од најдобрите европски ракометни клубови, Киелце, остана без главен спонзор и повеќе нема да може да смета на финансиска ...
  сите 13 | | | веќе видена

  ЕХФ го објави „Дрим тимот“ за оваа сезона. За првпат по три години во овој избор не се најде ракометар на Вардар. Добро е познато дека македонскиот тим токму ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Крилото на Вардар заедно со Остроушко се единствените ракометари од двете македонски екипи кои учествуваа во Лигата на шампионите кои се најдоа во поширокиот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Тимур Дибиров е единствениот ракометар на Вардар што се наоѓа меѓу 50-те кандидати за дрим-тимот на Лигата на Шампионите за сезоната 2019/20. Сезоната ќе ...
  сите 18 | | | веќе видена