Душан

  во

  Делагација од Управата за заштита на културното наследство, предводена од директорката Елеонора Петрова – Митевска, присуствуваше на богослужба по повод ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Maлиот Србин Душан Тодоровиќ се бори за својот живот во Барселона, а тоа му го овозможи фудбалерот на Манчестер Јунајтед и репрезентативецот на Србија. Душан ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Делегација од Управата за заштита на културното наследство, предводена од директорката Елеонора Петрова - Митевска, присуствуваше на богослужба по повод ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Делагација од Управата за заштита на културното наследство, предводена од директорката Елеонора Петрова – Митевска, присуствуваше на богослужба по повод ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Маргита Маги Стефановиќ беше клавијатуристка на култната југословенска рок-група „Eкатерина Велика“ (ЕКВ) која до денес го носи статусот на музичка икона на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Маргита Маги Стефановиќ беше клавијатуристка на култната југословенска рок група EKV, која до денес стана една од иконите на новиот бран и рок музиката во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Деновиве во издание на Уметничката академија ИСТОК од Књажевац излезе од печат книгата „Одење по вода“ („Ходање по води“) од реномираниот македонски поет Славе ...
  сите 14 | | | веќе видена

  На 5-ти и 6-ти октомври, во Кинотека на Македонија, ќе се одржи есенското издание на фестивалот Скопје Синема Сити (ССС). Оваа година фестивалот влезе во ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Седум голови беа постигнати во првите два денешни натпревари од Лигата на шампионите кои се одиграа во групите „Е“ и „Ф“. Во Амстердам „Ајакс“ убедливо со 3:0 ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Маргита Стефановиќ Маги беше клавијатурист во групата „ЕКВ“, која до денеска остана запаметена како една од иконите на југословенската рок музика. Со текот на ...
  сите 11 | | | веќе видена