Дулиќ

  во

  Поранешниот ремиер, Никола Груевски, изрази сочувство за смртта на поранешната пратеничка, Благородна Дулиќ, која почина во вторникот. Тој од Будимпешта, ...
  | | веќе видена

  Претседателот на Собранието и пратениците изразија сочувство за поранешната пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ Благородна Дулиќ. – Дозволете во мое лично име и од име на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Експратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благородна Дулиќ, која беше и поранешен заменик – претседател на Државната изборна комисија, во времето кога сега покојниот Борис ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Почина Благородна Дулиќ, дознава КУРИР.Таа беше пратеничка во македонското Собрание, од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.Опелото ќе се одржи утре, со почеток од 12:30 ...
  сите 14 | | | веќе видена