ДС

  во

  Демократскиот дојуз смета дека со имплементација на Преспанскиот договор треба да се затвори поглавјето на меѓусебни обвинувања и поделби и сите заедно, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Демократскиот сојуз смета дека е спротивно на уставното начело на еднаквост на граѓаните, да се донесе посебен закон за пратениците со кој ќе им се овозможат ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Соопштение на ДС: Демократскиот сојуз во целост ја поддржува имплементацијата на Договорот помеѓу Македонија и Грција, како и обидите за обезбедување на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Демократскиот сојуз во целост ја поддржува имплементацијата на Договорот помеѓу Македонија и Грција, како и обидите за обезбедување на парламентарно мнозинство ...
  сите 416 | | | веќе видена

  Лидерот на опозицискиот Сојуз за Србија (СЗС), Драган Ѓилас за в сабота најави нов протест на опозицијата во Белград под мотото „Ајде да се преброиме“. Како ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Лидерот на опозицискиот Сојуз за Србија (СЗС), Драган Ѓилас за в сабота најави нов протест на опозицијата во Белград под мотото „Ајде да се преброиме“. Како ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Протести под мотото „Стоп за крвавите кошули“ се одржаа вчера во Белград, на кои учесниците со протестен марш низ главниот град на Србија, завршија на ...
  | | веќе видена | слични