Државниот

  во

  Македонските граѓани трошат многу повеќе пари на алкохол, проституција и наркотици отколку на лекови и книги, покажуваат податоците на Државниот завод за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој исплати девет милиони евра за субвенции на 15.208 лозари за одржување на лозови насади, ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Торта и кафе ме спасија да не влезам во автобусот Татко ми ме премисли да останам уште малку во Скопје Грешка на мојот компјутер ме спаси На кобниот ден кога ...
  сите 264 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ денеска на конвенција во Струга ќе избере претседателски кандидат од деветмината кои се пријавија на огласот. Изборот ќе го направат вкупно 551 ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи, за велат дека законски, нема ништо спорно во тоа што сопственикот на „Дурмо турс“, Дурмиш Белули, во исто време е ...
  сите 264 | | | веќе видена

  За Министерството за внатрешни работи законски нема ништо спорно во тоа што сопственикот на „Дурмо турс“, Дурмиш Белули, во исто време е сопственик на станица ...
  сите 264 | | | веќе видена

  За Министерството за внатрешни работи законски нема ништо спорно во тоа што сопственикот на „Дурмо турс“, Дурмиш Белули, во исто време е сопственик на станица ...
  сите 264 | | | веќе видена

  По оддржаниот прв состанок Меѓуресорската работ на група за извршување на обврските од Преспанскиот договор доне се одлуки во врска со потребните мерки и ...
  сите 175 | | | веќе видена

  По оддржаниот прв состанок Меѓуресорската работ на група за извршување на обврските од Преспанскиот договор доне се одлуки во врска со потребните мерки и ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Актерката Весна Бејби Петрушевска се огласи на својот Фејсбук профил по изјавата на сопственикот на “Дурмо Турс”, Дурмиш Белули, кој вели дека автобусот бил во ...
  сите 264 | | | веќе видена

  Антикорупционерите ќе ги истражуваат вработувањата и унапредувањата на роднините на пратеничката Мира Стојчевски, кој стана позната како Мира Дизел откако ...
  | | веќе видена | слични

  Антикорупциската комисија отвори постапка по допрен глас за проверка на 18 вработувања на роднини на актуелни функционери од власта. Ќе се проверуваат сите ...
  сите 185 | | | веќе видена

  Исправноста на автобусите на туристичката агенција „Дурмо турс“ се проверувала во фирмата „АМЗ Гостивар“, која има ист сопственик. МВР за „Макфакс“ потврди ...
  сите 264 | | | веќе видена

  Антикорупциската комисија отвори постапка по допрен глас за проверка на 18 вработувања на роднини на актуелни функционери од власта. Ќе се проверуваат сите ...
  сите 185 | | | веќе видена