Државниот

  во

  Скопското обвинителство ги проверува наодите на своите колеги од специјалното јавно обвинителство дали тројца лекари им издале фалш медицински белешки за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Приватните избрани лекари од Македонија реагираат што партиципацијата во јавното здравство е покачена, а капитацијата кон нив, не е. Претседателот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Додека Европа се бори со снег, лавии и ниски температури, во Австралија властите предупредуваат да се избегнува престој на отворено. Австралиските власти ги ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Турција нареди апсење на 192 лица, поради сомневање дека тие се поврзани со мрежата на турски имам Фетула Ѓулен, кој живее во егзил во САД. Анкара го обивнува ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Кина ја одобри изградбата на една од највисоките брани во земјата, висока 239 метри, лоцирана во горниот тек на една од своите најдолги реки, Јангце, соопшти ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Турција нареди апсење на 192 лица, поради сомневање дека тие се поврзани со мрежата на турски имам Фетула Ѓулен, кој живее во егзил во САД. Анкара го обивнува ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Злоупотреба на службена должност, фалсификување на документи и неколку други кривични дела ќе направи Мартин Костовски директор на Службен весник доколку го ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Австралиските власти ги предупредија граѓаните да избегнуваат престој на отворено поради рекордно високите температури што овие денови ја зафатија земјата. Во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Додека делови на Европа се борат со рекордни снежни наноси, австралиските власти ги предупредија граѓаните да не престојуваат на отворено поради рекордно ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Законот за јазиците станува реалност по една година откако е изгласан во македонското Собрание. Синоќа, претседателот на Собранието, Талат Џафери, на својот ...
  сите 273 | | | веќе видена