Држави

  во

  Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби своите противници за Европското првенство. Македонија ќе игра во Групата Ц заедно со домаќинот ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Жена на возраст од 92 години која ги измамила белгиските даночни власти за неколку милиони евра избегнувајќи да плати данок неколку децении, со одлука на суд ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонските одбојкари ја добија групата за Европското првенство, судбината сакаше да се паднеме со актуелниот шампион Русија, а ќе играме во Словенија која е ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Најмногу врати во светот може да ви отвори пасошот на Обединетите Арапски Емирати. Со овој пасош можете да влезете без никакви проблеми во дури 167 земји, или ...
  сите 44 | | | веќе видена