Друцас

  во

  Ниту министерството за надворешни работи ниту министерството за култура на Грција не се надлежни за текстот на македонската евровизиска песна. Куријакос ...
  | | веќе видена

  Атина - Грција ја прекори Унгарија за изјавите на унгарскиот премиер, Виктор Орбан, за побрзо започнување на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, дури и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Грција протестира за изјавата на унгарскиот премиер Виктор Орбан, кој во улога на претседавач со Европската Унија спорот со името и неможноста Македонија да ...
  сите 10 | | | веќе видена