Дрогба

  во

  Иако, играњето фудбал значи жртвување, откажување од многу работи и секојдневни тренинзи, сепак, да се биде професионален фудбалер си има свои предности. На ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Вилијам Галас е еден од ретките фудбалери кои во својата кариера ги имаат носено дресовите на лутите три ривали од Лондон (Челси, Арсенал и Тотенхем), а тоа ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Вилијам Галас е еден од ретките фудбалери кои во својата кариера ги имаат носено дресовите на лутите три ривали од Лондон (Челси, Арсенал и Тотенхем), а тоа ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Англиските медиуми ова утро на големо пренесуваат дека Џон Тери ги договорил сите услови за изненадувачки трансфер во рускиот клуб Спартак Москва, а додека се ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Следниот гол на Ромелу Лукаку во Премиер Лигата ќе биде значаен, бидејќи ќе го сруши рекордот на својот најголем идол – Дидиер Дрогба. Белгискиот напаѓач со ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Клаудио Пизаро и Вердер често се разделуваа, но изгледа како да се создадени еден за друг. Во јули перуанскиот центарфор одново се врати во Бремен и сега ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Направена беше онлајн анкета за избор на најдобриот напаѓач во историјата на Премиер лигата. На крајот победник кој освои скоро 50% од гласовите беше ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Португалскиот ас, Кристијано Роналдо од наредната сезона нема да пали и жари во дресот на Реал Мадрид и својот квалитет, амбиција, знаење ќе му го предаде и ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден официјално започна 21. Светско фудбалско првенство и тоа со мечот меѓу Русија и Саудиска Арабаја, меч кој мина во доминација на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Деца од 211 земји и региони од целиот свет ќе пристигнат во Москва на 8 јуни (петок) како дел од 6. сезона на меѓународниот општествено-одговорен проект ...
  сите 12 | | | веќе видена