Дрита

  во

  За фудбалскиот клуб Дуделанж од истоимениот град во Луксембург јавноста се заинтересира пред 6 години кога сензационално го елиминираше австрискиот гигант Ред ...
  сите 5 | | | веќе видена

  После Дрита и Легија, Ф91 Дуделанге успеа да го исфрли и романски Клуж и така да се избори за место во групната фаза од Лигата на Европа. Откако во Луксембург ...
  сите 44 | | | веќе видена

  РЕСПЕКТ !!! Дрита Ислами, македонска атлетичарка од албанско потекло, со гордост се натпреварува и ја претставува Македонија. Таа е вистински пример за тоа ...
  | | веќе видена | слични

  Атлетичарката Дрита Ислами која ја претставуваше Република Македонија на Европското првенство во Берлин се пласираше на последното место во квалификациите во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Атлетичарката Дрита Ислами која Македонија ја прати Европското првенство (ЕП) во Берлин, каде заврши последна, направи веднаш скандал. Ислами, која го ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Атлетичарката Дрита Ислами, која се пласира на последното место во квалификациите во трката на 400 метри со пречки на Европското првенство (ЕП) во Берлин, како ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Атлетичарката Дрита Ислами, која се пласира на последното место во квалификациите во трката на 400 метри со пречки на Европското првенство (ЕП) во Берлин, како ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски атлетичар, Дарио Ивановски се пожали за условите кои му ги овозможува нашата земја и забраната за користење на националната арена „Филип ...
  сите 22 | | | веќе видена