Дрим

  во

  Со мечевите во Лондон меѓу Вест Хем-Челси (0-0) и Арсенал-Евертон (2-0) се затвори шестото коло во Премиер лигата по кое имаме само еден состав кој има ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Со мечевите во Лондон меѓу Вест Хем-Челси (0-0) и Арсенал-Евертон (2-0) се затвори шестото коло во Премиер лигата по кое имаме само еден состав кој има ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Кога култните Dolce&Gabbana организираат модна ревија, очекувањата секогаш се со високи критериуми. И тие таквите очекување апсолутно ги оправдуваат. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Неделава започнуваат европските клупски натпреварувања, а Лигата на шампионите веќе остави силен впечаток со изненадувачките резултати, забавните натпревари и ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Раководителот на Секторот за соработка на Делегацијата на Европската унија Никола Бертолини, во рамките на денешната посета на Охрид, на лице место ја разгледа ...
  сите 33 | | | веќе видена

  По речиси шест децении, реката Сатеска, еден од најголемите загадувачи на Охридското Езеро, од идната година ќе се врати во старото корито, по кое течеше до ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Со проект на Програмата за развој при ОН (УНДП), финансиски поддржан од Европскаа унија ќе се решава проблемот околу загадувањето на Охридското Езеро со цврст ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Со проект на Програмата за развој при ОН (УНДП), финансиски поддржан од Европскаа унија ќе се решава проблемот околу загадувањето на Охридското Езеро со цврст ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Охрид, 17. септември 2018 (ИНПРЕС) – Раководителот на секторот за соработка на Делегацијата на Европската унија Никола Бертолини, во рамките на денешната ...
  сите 33 | | | веќе видена

  „Дневник – тоа сум јас!“ Во 2004 година, овие зборови Срѓан Керим ми ги подметнуваше, во својот обид да организира заговор за мое сменување од кормилото на ...
  сите 11 | | | веќе видена