Драмскиот

  во

  Драмски театар-Скопје вечер од 20 часот премиерно ќе ја изведе претставата „Прослава“ (Фестен) од Дејвид Елдриџ во режија на Зоја Бузалковска. Оваа современа ...
  сите 14 | | | веќе видена

  В петок во 20 часот во Драмски театар премиерно ќе се изведе претставата „Прослава“ од Дејвид Елдриџ, во режија на Зоја Бузалковска. Драмата „Прослава“ ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Драмскиот режисер, професор по актерство и долгогодишен директор на Институтот Отворено општество, Владимир Милчин, е своевидна икона на борбата на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Маж утрово се разнел на влезот на дирекцијата на Федерална служба за безбедност на Русија (ФСБ) во регионот Архангелск, откако претходно извадил експлозивен ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Едно лице загина, а најмалку три други се повредени во експлозија што се случи во зградата на руската Федерална служба за безбедност во Архангелск, објави ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Маж утрово се разнел на влезот на Дирекцијата на Руската федерална служба за безбедност (ФСБ) во регионот Архангелск, откако претходно извадил експлозивен уред ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Маж утрово се разнел на влезот на Дирекцијата на Руската федерална служба за безбедност (ФСБ) во регионот Архангелск, откако претходно извадил експлозивен уред ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Едно лице загина, а најмалку три други се повредени во експлозија што се случи во зградата на руската Федерална служба за безбедност во Архангелск, објави ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Маж утрово се разнел на влезот на дирекцијата на Федерална служба за безбедност на Русија (ФСБ) во регионот Архангелск, откако претходно извадил експлозивен ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Едно лице загина, а најмалку три други се повредени во експлозија што се случи во зградата на руската Федерална служба за безбедност во Архангелск, објави ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Рецензија, омаж и житие Што е тој таен сос кој од Саво прави некрунисан цар на емотивниот Вавилон? Доаѓа така време кога животот ќе ти приушти дружење со ...
  | | веќе видена