Драги

  во

  Оваа недела планетата Венера ќе биде во знакот на Вага – сите воздушни знаци ќе бидат среќни на сентиментален план, додека мали љубовни проблемчиња ќе имаат ...
  сите 54 | | | веќе видена

  – Во 1929 година е потпишано меѓународно протестно писмо за ослободување од затвор на ПАНКО БРАШНАР – стариот велешки револуционер и мој сограѓанин. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  – Во 1929 година е потпишано меѓународно протестно писмо за ослободување од затвор на ПАНКО БРАШНАР – стариот велешки револуционер и мој сограѓанин. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  На 100 метри од станот на Груевски, е кабинетот на првиот полицаец и вооружените „сини ангели“, чуварите на нашиот безгрижен сон. На нешто помалку од 100 ...
  | | веќе видена

  [ See image gallery at novamakedonija.com.mk ] Душица Капетановска од Скопје е млада дипломирана економистка со уметничка душа, за која не постојат граници ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Нови четири илјади корени есенски цвеќа ќе бидат засадени на јавните површини во општина Крива Паланка. Активноста ја реализира секторот Паркови и зеленила во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Македонската дива Калиопи Букле неодамна ја издаде својата нова песна „Пресуда“ која полека го наоѓа својот пат до публиката. Периодов, Опи се наоѓа во соседна ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Младата македонска дизајнерка Стефанија Насеска Попадинец е нашата нова соговорничка во рубриката „Приказни од градот". Во разговорот со неа отворивме различни ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На свеченост во Македонската филхармонија по повод 74 години од ослободувањето на главниот град, вчеравечер беа доделени наградите „13 Ноември“ на Град Скопје, ...
  сите 37 | | | веќе видена

  На свеченост во Македонската филхармонија по повод 74 години од ослободувањето на главниот град, вчеравечер беа доделени наградите „13 Ноември“ на Град Скопје, ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Кирил Божиновски, покрај Миле Јанакиески, се најде денеска во притвор како поранешен генерален секретар на претходната Влада за случајот „Титаник“ по бегството ...
  сите 80 | | | веќе видена

  На свеченост во Македонската филхармонија по повод 74 години од ослободувањето на главниот град, вчеравечер беа доделени наградите „13 Ноември" на Град Скопје, ...
  сите 37 | | | веќе видена

   Познатиот автор на „Игра на тронови“, Џорџ Рејмонд Ричард Мартин отсекогаш имал афинитети кон пишувањето и фантазијата. Поради тоа не е ни чудно што во 1963 ...
  сите 3 | | | веќе видена