Драчево

  во

  Ме удираа со пиштол во главата, и два пати во ногата бев прободен со штрафцигер или нож. Едноставно, се обидуваа да ме убијат – сведочи за Фокус 27 годишното ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Синоќа на улицата Методија Шаторов Шарло пред угостителски објект беше претепано 27 годишно момче од Драчево. Истото, во бессознание беше пренесено на Клинички ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Општина Кисела Вода започна со санација на улицата Студеничанска во село Драчево.Од општината соопштија дека со градежните зафати ќе се изврши целосно гребење ...
  сите 30 | | | веќе видена

  ​Денес, градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски изврши увид во работните активности за санација на ул. Студеничанска, во село Драчево.Со ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Општина Кисела Вода започна со санација на улицата Студеничанска во село Драчево. Од општината соопштија дека со градежните зафати ќе се изврши целосно гребење ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Додека преку разни кампањи и Неделата за мобилност се поттикнува одржлив транспорт, истовремено бројот на возила расте, а со нив и потрошувачката на енергија и ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Екипите на ЈП Водовод и канализација - Скопје во понеделник ќе вршат чистење и дезинфекција на десната комора од резервоарот во Драчево, па можно е да има ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Синоќа на улицата Методија Шаторов Шарло пред угостителски објект беше претепано 27 годишно момче од Драчево. Истото, во бессознание беше пренесено на Клинички ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Лицето кое вчера беше брутално претепано во Аеродром се здобило со скршеници во пределот на носот и вилицата, имало исеченици по глава бидејќи било удирано со ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Лицето кое вчера беше брутално претепано во Аеродром се здобило со скршеници во пределот на носот и вилицата, имало исеченици по глава бидејќи било удирано со ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Лицето кое вчера беше брутално претепано во Аеродром се здобило со скршеници во пределот на носот и вилицата, имало исеченици по глава бидејќи било удирано со ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Лицето кое вчера беше брутално претепано во Аеродром се здобило со скршеници во пределот на носот и вилицата, имало исекотини по глава бидејќи било удирано со ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Лицето кое вчера беше брутално претепано во Аеродром се здобило со скршеници во пределот на носот и вилицата, имало исеченици по глава бидејќи било удирано со ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Ќе го вратам „мерцедесот“ и со тие пари ќе се набават амбулантни возила за клиниките во Македонија, изјавуваше Заев во екот на локалните избори. Време помина, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  До пред година дена, година и пол во службата за Итна помош имаше единаесет возила. Сега тој број е преполовен или функционираат само пет возила. Ова најмногу ...
  сите 25 | | | веќе видена