Др

  во

  При купување на нов паметен телефон, траењето на батеријата е помеѓу поважните, ако не и најважните мерила? Еве преглед на смартфоните претставени оваа година ...
  сите 11 | | | веќе видена

   Ова е првата трансплантација во Македонија од несроден донор. Девојката од Полска донорот за Филип му го спаси животот. Пред него е нова битка цели 180 дена ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Игор Панчевски е најпознатиот експерт за енергетска ефикасност и развива и работи на проекти финансирани од Европската Унија, ЕБОР, ГИЗ, УНДП и други донатори. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Министерството за труд, вработување, борачки и социјални прашања апелираат до граѓаните на Србија кои бараат работа во странство, да водат сметка кој посредува ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Првата дама на Франција Брижит Макрон ги пречека сопругите на светските лидери во палатата Версај во Париз на посебен ручек по комеморацијата по повод ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Епидемијата на вирусот ебола што моментно се шири во Демократска Република Конго, е најголема во историјата на таа држава – 319 потврдени случаи на заболени, ...
  сите 19 | | | веќе видена