ДПА Мендух Тачи

  во

  Претседателот на ДПА, Мендух Тачи за ТВ21 го искажал своето задоволство од денешното гласање во законодавниот дом и прифаќањето на уставните промени кои ги ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Претседателот на ДПА, Мендух Тачи пред камерата на ТВ21 го искажа своето задоволство од денешното гласање во законодавниот дом и прифаќањето на уставните ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во земја на заробени медиуми и тезгаџиски академци, единствениот начин на следење на настаните е примената на ретровизорно читање на вестите. Според принципот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Иако цела македонска јавност беше во очекување на исходот од гласањето во Собранието за Уставните амандмани и промена на Уставното име на Република Македонија, ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Според извештајот “Мој пратеник“, за првите 6 месеци од 2018, Крсто Мукоски не учествувал на ниту една собраниска седница. Еден од пратениците кој исто така ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Албанците гледаат дека имаат застој во остварување на нивните права има застој во економијата, но подобрувањето на овие сегменти е нераздвоен процес со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Политичките состојби и односи во државата, регионот и состојбите во партијата беа главните теми во предновогодишното обраќање на претседателот на ДПА, Мендух ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Политичките состојби и односи во државата, регионот и состојбите во партијата беа главните теми во предновогодишното обраќање на претседателот на ДПА, Мендух ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Политичките состојби и односи во државата, регионот и состојбите во партијата беа главните теми во предновогодишното обраќање на претседателот на ДПА, Мендух ...
  сите 65 | | | веќе видена

  На судењето за предметот на СЈО „Титаник 2“, каде што за незаконско прегласување во Струмица на локалните избори во 2013 година се обвинети половина од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  „Падна Струмица. Ги поебавме во задња минута“, му кажува ексминистерот за здравство Никола Тодоров на уредникот на „Сител“, Драган Павловиќ Латас, за ...
  | | веќе видена | слични

  Осум бомби оддекнаа на денешното рочиште за случајот „Титаник 2“ , во кој меѓу обвинетите се екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, и лидерот на ДПА, Мендух ...
  | | веќе видена | слични

  Со слушање на нови аудио разговори предложени од Специјалното јавно обвинителство кои се “реплика” на доказите на обвинетите, а се однесуваат на гласањето во ...
  сите 10 | | | веќе видена