ДПА

  во

  Најмалку 13 лица ноќеска загинале во предградието на перуанскиот главен град Лима бегајќи од полицијата која дошла да испита неодобрена забава, соопшти ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Најмалку 13 лица ноќеска загинале во предградието на перуанскиот главен град Лима бегајќи од полицијата која дошла да испита неодобрена забава, соопшти ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Најмалку 13 лица ноќеска загинале во предградието на перуанскиот главен град Лима бегајќи од полицијата која дошла да испита неодобрена забава, соопшти ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Од Државната комисија за спречување на корупцијата предупредуваат дека пратеникот на ДУИ, Фљорин Бесими нема да може да гласа за изборот на новата влада, ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп, кој се кандидира за втор претседателски мандат на изборите на 3 ноември, врши притисок врз здравствените власти да развијат ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп, кој се кандидира за втор претседателски мандат на изборите на 3 ноември, врши притисок врз здравствените власти да развијат ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Берлинската болница „Черити“ денеска почна да спроведува „обемни“ дијагностички тестови врз рускиот дисидент Алексеј Навални, кој се наоѓа во кома, јави ДПА. ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Берлинската болница „Черити“ денеска почна да спроведува „обемни“ дијагностички тестови врз рускиот дисидент Алексеј Навални, кој се наоѓа во кома, јави ДПА. ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Децата, почнувајќи од 12 години, треба да носат маски за лице секаде каде што и возрасните ги носат, како една од мерките против Ковид-19, соопштија ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Берлинската болница „Черити“ денеска почна да спроведува „обемни“ дијагностички тестови врз рускиот дисидент Алексеј Навални, кој се наоѓа во кома, јави ДПА. ...
  сите 174 | | | веќе видена

  Децата, почнувајќи од 12 години, треба да носат маски за лице секаде каде што и возрасните ги носат, како една од мерките против Ковид-19, соопштија ...
  сите 67 | | | веќе видена