Доњецка

  во

  Украинската армија распореди повеќе од 60 тенкови и борбени возила на својата територија на истокот, поточно во регионот Донбас каде што се уште се активни ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Младата Олга Шишкина се бори на страната на таканаречената Доњецка Народна Република, про-руски сепаратисти кои што поддржани од Москва, веќе неколку години ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Разузнавачката служба на самопрогласената Доњецка Народна Република добила непобојни докази дека украинската војска се подготвува на 14-ти декември да го ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Разузнавачката служба на самопрогласената Доњецка Народна Република добила непобојни докази дека украинската војска се подготвува на 14-ти декември да го ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Терористите, односно таканаречените Народните вооружени сили на самопрогласената Луганска Народна Република забележале на територијата која што е под контрола ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Украинската војска доцна синоќа започнала масовен напад на упориштата на самопрогласената Доњецка Народна Република, пренесува „РИА Новости“. Нападот започнал ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Членот на ВМРО-ДПМНЕ и делегат во Советот на Европа, Александар Николоски, на неговото парламентарно заседание гласаше за повторно оспорување на акредитациите ...
  | | веќе видена

  Руските медиуми ја објавија снимката од последните секунди од животот на лидерот на самопрогласената Доњецка Народна Република, Александар Захарченко. На ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Поранешниот инженер, се приклучил на проруските сепаратисти во вооруженото востание во Доњецк, и тогаш го продал својот прв бизнис за помогне во финансирањето ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот инженер, се приклучил на проруските сепаратисти во вооруженото востание во Доњецк, и тогаш го продал својот прв бизнис за помогне во финансирањето ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Првата потпретседателка на Врховната рада на Украина, Ирина Герашченко најави дека Украина планира да го прекине Договорот за пријателство, соработка и ...
  сите 17 | | | веќе видена