Доњецк

  во

  Синоќа во Европа на програма беше првото коло во Лигата на шампиони во групите Е, Ф, Г и Х. Во фокусот на вниманието беше првиот црвен картон во настапите во ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Втората вечер од новата сезона во Лигата на шампиони донесе доста изненадувања, пресврти, чудни црвени картони и возбуди. Елитниот европски фудбал се врати на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  После првото полувреме на стадионот во Украина, поточно во Харкив со 1:2 води екипата на Хофенхајм против Шахтјор Доњецк во рамките од групата Ф. Тоа се првите ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Германското изненадување Хофенхајм и нивниот 31-годишен тренер Јулијан Нагелсман својата деби сезона во Лигата на шампионите ја започнаа со интересно 2:2 реми ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Александар Подлесњи прво видел скок, а потоа препознал облик на волк. Првата мисла му била - од каде тоа тука? Додека волкот му ја стегал раката, втората мисла ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Александар Подлесњи прво видел скок, а потоа препознал облик на волк. Првата мисла му била - од каде тоа тука? Додека волкот му ја стегал раката, втората мисла ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Њујорк Тајмс – ЊујоркАлександар Подлесњи прво видел скок, а потоа препознал облик на волк. Првата мисла му била – од каде тоа тука? Додека волкот му ја стегал ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Поранешниот инженер, се приклучил на проруските сепаратисти во вооруженото востание во Доњецк, и тогаш го продал својот прв бизнис за помогне во финансирањето ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот инженер, се приклучил на проруските сепаратисти во вооруженото востание во Доњецк, и тогаш го продал својот прв бизнис за помогне во финансирањето ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Првата потпретседателка на Врховната рада на Украина, Ирина Герашченко најави дека Украина планира да го прекине Договорот за пријателство, соработка и ...
  сите 17 | | | веќе видена