Доњецк

  во

  Рускиот претседател Владимир Путин вечерва разговарал со германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон за кризата во Украина. ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин вечерва разговарал со германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон за кризата во Украина. ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин вечерва разговарал со германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон за кризата во Украина. ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Црвена звезда и Партизан ќе се сретнат во финалето на Купот на Србија откако го минаа полуфиналето и покрај нерешените мечеви во вторите натпревари. Звезда ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Црвена звезда и Партизан ќе се сретнат во финалето на Купот на Србија откако го минаа полуфиналето и покрај нерешените мечеви во вторите натпревари. Звезда ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денес во Москва донесе пакет со кој се предвидува ново стратешко мешање на картите на доминација во светот помеѓу ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Поранешниот играч на Барселона и Манчестер Сити, Јаја Туре, објави дека ќе стави крај на неговата кариера. Веста беше потврдена денеска од страна на агентот на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  УЕФА ја одби жалбата на Португалија и Луксембург за настапот на Жуниор Мораес за Украина на квалификациските натпревари за Европското првенство 2020 година. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин вчера го потпиша законот за итно издавање руски патни исправи на Украинците кои живеат во бунтовничките покраини на истокот ...
  сите 18 | | | веќе видена