Донбас

  во

  Русија се подготвува да примени хемиско оружје на окупираната територија на Донбас, соопшти Амбасада на Украина во Република Македонија. Руските тајни служби ...
  | | веќе видена

  Русија се подготвува да примени хемиско оружје на окупираната територија на Донбас, соопшти Амбасада на Украина во Република Македонија. Руските тајни служби ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателот на Косово, Хашим Тачи, ги потпиша трите закони што го менуваат мандатот на косовските Безбедносни сили во Армија на Косово, а руските власти ја ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Украинските сили презеле контрола нас две третини од т.н. „сива безбедносна зона” во Донбас, тврди украинскиот претседателски советник и помошник на министерот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Украинските сили презеле контрола нас две третини од т.н. „сива безбедносна зона” во Донбас, тврди украинскиот претседателски советник и помошник на министерот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Украинските сили ја зазеле практично целата „сива зона“ во Донбас, а ова го потврди советникот на претседателот на Украина, Јуриј Бирјуков. „До неодамна под ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Украинските сили презеле контрола нас две третини од т.н. „сива безбедносна зона” во Донбас, тврди украинскиот претседателски советник и помошник на министерот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Украинските сили ја зазеле практично целата „сива зона“ во Донбас, а ова го потврди советникот на претседателот на Украина, Јуриј Бирјуков. „До неодамна под ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Тешки времиња за најважното украинско пристаниште Маријупољ. Всушност, речиси пропаднало, а работниците велат дека не било вака тешко веќе со децении, пишува ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Се проценува дека во конфлиткот во Украина кој што изби во 2014-та година помеѓу украинската армија и сепаратистичките, про-руски терористи се убиени повеќе од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Се проценува дека во конфлиткот во Украина кој што изби во 2014-та година помеѓу украинската армија и сепаратистичките, про-руски терористи се убиени повеќе од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Украинската армија распореди повеќе од 60 тенкови и борбени возила на својата територија на истокот, поточно во регионот Донбас каде што се уште се активни ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот командант на Кралската Воена морнарица на Велика Британија, Алан Вест, изјавил дека ситуацијата со Русија е слична како пред Првата светска војна. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Разузнавачката служба на самопрогласената Доњецка Народна Република добила непобојни докази дека украинската војска се подготвува на 14-ти декември да го ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Кабинетот на Претседателот Ѓорѓе Иванов е единствената институција од која екипата на 1ТВ доби потврда и одговори за сторијата која откри за присуството и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Разузнавачката служба на самопрогласената Доњецка Народна Република добила непобојни докази дека украинската војска се подготвува на 14-ти декември да го ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Министрите за надворешни работи на ЕУ денеска, меѓу другото, ќе разговараат за пролонгирање на санкциите врз Русија, но не се очекува нов пакет ресктриктивни ...
  сите 26 | | | веќе видена